توربینهای گاز جی تی 13 :

توربینهای گاز جی تی 13 :

 

Gas Turbines > GT13E2

GT13E2 Gas Turbine

مقدمه :

 توربین های گاز از جمله پیچیده ترین و مفیدترین ماشینهای حساسی هستند که بدست بشر ساخته شده است و از موتور انواع هواپیماهای جت گرفته تا نیروگاههای برق  و نیز بحرکت در آوردن کمپرسورهای غول آسا و نیز تامین نیروی محرکه برای کشتی های باربری چند صد هزارتنی و ... کاربرد دارد

نوع جی تی 13 آن همان نوعی است که شرکت توشیبای ژاپن بیش از 3 سال پیش در نیرگاه برق یو تی پتروشیمی بندرامام BIPC    نصب کرده است آن توربین ها اگر چه لیسانس ABB  را داشتند ولی با فناوری ژاپن ساخته شده بود و هر کدام حدود 85 مگاوات برق تولید می کرد . اگر چه در حال حاضر با ظرفیتی نصف این مقدار کار می کنند و این باعث می شود که بازهم راندمان کم آنها کمتر شود و در واقع گاز ارزشمند را به هدر می دهند که باید در طی این سالها فکری برای ارتقاء و تعویض آنها می شد که متاسفانه نشده است توربین های ساخت شرکت آلستوم با این مدل دارای ظرفیت 280 مگاوات هستند .

در تصویر زیر دسته بندی توربین های گاز براساس ظرفیت آنها نشان داده شده است نمودار خیلی مفیدی است :

 

 

http://www.power.alstom.com/home/new_plants/gas/products/gas_turbines/_files/file_44299_161887.jpg

 

این نوع توربینهای گاز بطور معمول برای استفاده در عملیات گسترده و با ظرفیتهای بالا مورد استفاده هستند .

Conventional gas turbine technology with superior performance and extended operation interval capability

 

 توربین گاز جی تی 13 ای 2 شرکت آلستوم بالاترین میزان کارآیی را در بین توربینهای گازی معمول دارد و دارای فواصل بازرسی طولانی می باشد .

Alstom’s GT13E2 gas turbine offers the highest engine efficiency of conventional class gas turbines yet has long inspection intervals.

این توربین ها با میلیونها ساعت کار هسته های مرکزی نیروگاههای برق را تشکیل می دهند . و به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت اطمینان و رقابت بالایی در قیمت تمام شده برق تولیدی دارند .

With millions of fired hours of operation to its credit, the GT13E2 is the perfect core of a power plant, designed to produce reliable, competitively priced electricity.

توربین های مدل GT13E2 دارای این  قابلیت انعطاف هستند که همزمان ب روی دو حالت کلید کنند و بیشترین عملکرد را داشه باشند

The GT13E2 offers superior flexibility through two online-switchable operating modes – one maximises performance, the other maximises operating time between inspection intervals.

 

In addition, the engine can actively support grid frequency with high response and no extra lifetime factors.

................

منبع :

http://www.power.alstom.com/home/new_plants/gas/products/gas_turbines/gt13e2/39979.EN.php?languageId=EN&dir=/home/new_plants/gas/products/gas_turbines/gt13e2/

 

/ 1 نظر / 22 بازدید
پیغام مهم .....

================================ موضوع : تبادل لينک با تمام ويمسترهاي فارسي زبان . ================================ متن پيغام : مديريت سايت www .mdake .com جهت تبادل لينک با تمام وبمسترهايي فارسي زبان اعلام آمادگي ميکند . اين دعوت به لينک تنها شامل سايتها و وبلاگهاي پارسي زبان خواهد بود . ................... نکته : جهت تبادل لينک ، با ايجاد لينک سايت www .mdake .com در سايت يا وبلاگ خويش با عنوان " دانلود رايگان نرم افزار " و تماس با ايميل ما : { mdakeh@gmail.com } نسبت به قرار گرفتن لينک خود در دايرکتوري سايت اقدام نماييد . نکته : آدرس سایت را به صورت به هم چسبیده وارد نمایید { اسپیس ها را پاک نمایید } منتظر تماس شما هستيم . ....... ========================== نکته : اين پيغام به صورت اتوماتيک و خودکار براي وبلاگهاي فارسي زبان فرستاده شده است . و در انتخاب محتواي آنها هيچ گونه بررسي از قبل انجام نشده است . به همين علت هيچ گونه مسئوليتي در خصوص درج اين پيغام در وبلاگهاي غير اخلاقي و سياسي معطوف به ارسال کننده پيغام نمي باشد . ====================