روز هوای پاک CLEAN AIR DAY 2009

 

روز هوای پاک CLEAN AIR DAY

توسعه گسترده ای که بعد از انقلاب صنعتی پیش آمد و باعث شد زمین و فضاء در تصرف بشر در آید با همه دستاوردهایی که داشته است و باعث رفاه روز افزون بشر شده است ولی ضربه های جبران ناپذیری را بر پیکره طبیعت وارد کرده است .

سوراخ شدن لایه اوزون – گرم شدن کره زمین و آب شدن یخ های قطبی و بالا آمدن سطح آبهای آزاد و آلودگی هوای کلان شهرها و بروز بیماریهای قلبی و ریوی و سرطان و سلب آسایش بشر تنها بخشی از این گرفتاریهایی است که برای انسان پدید آمده است .

و اینک اگر چه کمی دیر ولی همگان متوجه شده اند که چه بلایی را بر سر طبیعت آسیب پذیر کره زمین آورده اند و از این رو شاهد شکل گیری انواه گروههای حمایت از طبیعت و جنبش های سبز در اروپا و آمریکا هستیم . چون غربی ها و در راس آنها آمریکایی ها مقصر اصلی در این نابود کردن هستند . البته ما هم به همان اندازه ای که صنعتی شده ایم  دراین آلایندگی و آسیب به محیط زیست نقش داریم که باید همین اندک را هم کنار بگذاریم و غربی ها که عاملان اصلی هستند دست از این سودجویی هاو خودخواهی های خود بردارند .

برای ما که در کشوری پر آفتاب زندگی می کنیم استفاده از سلولهای خورشیدی و نیز توربین های بادی می تواند راهگشا باشد . کاش ما این همه که برای ساخت راکتور هسته ای تلاش می کردیم یک صدم این وقت و انرژی را صرف این"  انرژی های پاک " و تجدید پذیر می کردیم !

ولی چه باید کرد که تمامی ابعاد زندگی ما و به تبع آن محیط زیست و حیات حساس موجودات روی زمین قربانی سیاسی کاری های سیاستمداران می شود .

ید آید

 

http://www.treehugger.com/quick-green-investment-tips-2009.jpg

آدرس عکس

.....................نوشته : محمد توکلی 2 اردیبهشت 1388 -

http://www.cleanair.pima.gov/

 

/ 0 نظر / 6 بازدید