كارگاه ماشينهاي حساس

 

پلی کربنات و کاربردهای آن

پتروشیمی خوزستان که در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر قرار دارد از سال 83 شروع به کار کرده است و از جملاه تولیدات آن پلی کربنات است در زیر توضیحاتی در مورد این محصول آمده است :

ورقهای پلی کربنات ازممتازترین ورقهای پلیمری می باشند که به دلیل داشتن خصوصیات ویژه و منحصر بفرد دارای مخاطبان بسیار در صنایع گوناگون نظیر ساختمانی ، کشاورزی ،نظامی ، کشتی سازی ،هواپیما سازی ، خودروسازی ،ایمنی ، تابلوسازی ،تجهیزات ویژه و… می باشد اما به واسطه قابلیت های خاص نظر متخصصین ساختمانی و طراحان فضا های داخلی و خارجی ساختمان را بیش از سایرین به خود جلب کرده است .
.
ورقهای فوق اعم از بیرنگ و رنگی دارای ضمانت نامه ده ساله می باشند

با توجه به قیمت بالای پلیمرهای مهندسی نیاز شدید کشور به آنها و خواص منحصر به فرد این پلیمرها تولید دو دسته مهم  از این پلمیرها در ایران سهم بسزایی در توسعه صنایع پایین دستی و اعتبار جهانی  پتروشیمی خواهد داشت.

 خوراک عمده پتروشیمی خوزستان گاز طبیعی ، سود سوز آور ، اسید ، کلریدریک ، کلر مایع ، اسیتن ، فنول، اتی کلرو هیدرین است که به جز سه مورد آخر مابقی از داخل تامین می شود.

 تولیدات این پتروشیمی در زمینه تهیه صفحه و لعاب ، فیلم ، دیسک های نوری فشرده ، صنایع اتومبیل ، پوشش های محافظتی ، چسب ها ، رنگهای با دوام ، پلاستیکهای تقویت شده  و بطری های آب کاربرد دارد. اصلی ترین سازندگان داخلی پتروشیمی خوزستان ماشین سازی اصفهان ، مفید سپاهان ، اکسین صنعت ، ماشین سازی شمال هستند

پيام هاي ديگران ()        link        ۱۳۸٥/٦/٢٢ - محمد توکلی